2020 SEÇİMSİZ KONGRE

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM MERHABALAR,

2020 YILI SÜREGELEN MESLEKİ SORUNLARIMIZ İLE BİRLİKTE, TÜM DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALAN COVİD-19 PANDEMİSİ İLE YÜZLEŞTİĞİMİZ BİR YIL OLDU.BU MÜCADELEDE BİRÇOK SAĞLIK ÇALIŞANI İLE BİRLİKTE BİZLER DE ON İKİ MESLEKTAŞIMIZI VE İKİ ECZACI TEKNİSYENİMİZİ KAYBETTİK. BU UĞURDA HAYATINI KAYBEDEN TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ALLAHTAN RAHMET AİLELERİNE SABIR DİLİYORUM, RUHLARI ŞAD OLSUN.

EVET MESLEKİ SORUNLARIMIZ BÜYÜK; UZAYAN SOSYAL GÜVENLİK KURUMU PROTOKOL SÜREÇLERİ , GÜNCELLENMESİ GEREKEN İLAÇ FİYAT KARARNAMESİ, ARTAN DÖVİZ KURU KARŞISINDA İTHAL İLACA ERİŞİM SIKINTIMIZ BUNLARDAN SADECE BİRKAÇI.BU YIL BİR DE COVİD-19 SALGINININ ETKİLERİNİ HAFİFLETMEK İÇİN RİSK GRUBUNDAKİ HASTALARA UYGULANMASI PLANLANAN PNÖMOKOK VE İNFLUENZA (GRİP) AŞILARININ TEDARİĞİNDE DE BİR SIKINTI YAŞAYACAĞIMIZ ÖNGÖRÜLÜYOR.

TÜM YAŞANAN OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN ÜLKE GENELİNDE YAKLAŞIK 27 BİN ECZANEMİZ DURMAKSIZIN , HALK SAĞLILIĞINI ÖNCELEYEREK İLAÇ VE ECZACILIK HİZMETİNİ SÜRDÜRMEYE DEVAM EDİYOR. PANDEMİNİN YOĞUN OLDUĞU DÖNEMDE VATANDAŞLARIMIZA ÜCRETSİZ MASKE TEMİNİ SAĞLANMASI NOKTASINDA GÖREVİ HİÇBİR MADDİ BEKLENTİSİ OLMADAN ÜSTLENEN BİZLER BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE DE HALK SAĞLININ KORUNMASI ADINA ELİMİZDEN GELEN NE VARSA YAPMAYA HAZIR OLDUĞUMUZU BİR KEZ DAHA DİLE GETİRİYORUZ.

SAĞLIKLI GÜZEL GÜNLERDE BULUŞMAK ÜZERE HEPİNİZİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM.

39.BÖLGE EDİRNE ECZACI ODASI BAŞKANI

ECZ.F.UYGAR GÜLER

EDİRNE ECZACI ODASI

EDİRNE ECZACI ODASI